خانه اخبار رفسنجان کشور ما به طلبه و روحانی کار آمد، توانمند و مبلغ خوب نیاز دارد

کشور ما به طلبه و روحانی کار آمد، توانمند و مبلغ خوب نیاز دارد

0 ثانیه خوانده شده
0
0
414
index
کشور ما به طلبه و روحانی کار آمد، توانمند و مبلغ خوب نیاز دارد

حضرت حجت الاسلام رمضانی پور امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان رفسنجان این هفته در خطبه های نماز جمعه به موارد مهم و قابل توجه ای از مسائل و مشکلات مبتلا به شهرستان رفسنجان، کشور و…اشاره نمودند، از جمله در خصوص تعطیلات نوروزی و تبعات این تعطیلات که مانند سم مهلک اقتصاد کشور را نشانه رفته است و کاهش تعطیلات را یکی از خواسته های رهبری انقلاب از دولت و مجلس عنوان کردند که تا کنون به آن عمل نشده است.

امام جمعه رفسنجان در رابطه خدمت به مردم و مقوله خدمت رسانی ضمن اشاره به آیه ۱۰ سوره حجرات، برنامه ریزی برای خدمت به مردم و احترام به قانون را رکن اساسی دانسته و اطهار داشتند که همگان باید نسبت به اجرای آن مطابق با قانون و مقررات عمل نمایند. ایشان اصلاح ذات البین را از نکات اخلاقی عنوان کردند که عدم توجه به آن موجب بروز اختلاف می شود و فرمودند که حسب فرمایش امام صادق (ع) اصلاح بین مردم بخششی است که خداوند آن را دوست دارد.

رمضانی پور در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با عرض تسلیت وفات حضرت ام البنین (س) همسر امام علی و مادر ابوالفضل العباس، نامگذاری این روز را برای تکریم مادران و همسران شهدا لازم و تاکید کردند که قدر و منزلت و حرمت این بانوان بر همه لازم است زیرا آنان در دامان خود فرزندانی پرورش داده اند که با خونشان نظام اسلامی و دین را یاری و نگهبانی کرده اند. حجت الاسلام رمضانی پور همچنین با اشاره به سالروز شهادت آیت الله سید محمد باقر صدر در سال ۱۳۵۹ فرمودند این فقیه مجاهد با خواهر بزرگوارشان بنت الهدی با ظلم و ستم مبارزه کردند و به جرم دفاع از انقلاب اسلامی ایران، مبارزه با ظلم، ستم و دفاع از امام روح الله به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام شیخ عباس رمضانی پور امام جمعه با اشاره به روز جهانی کتاب کودک خواستار توجه نویسندگان به تألیف کتاب های متناسب با کودکان شدند و خطاب به وزارت ارشاد اظهار نمودند، نباید به هر کس مجوز انتشار و چاپ کتاب داد، زیرا در طول تصدی این دولت و وزارت ارشاد ده ها و صدها جلد کتاب ضاله مجوز چاپ گرفته اند که نباید منتشر می شدند ایشان با بیان این که کودکان ما تکلیفی ندارند و باید ارشاد شوند، باید به کودکان بینش و بصیرت داد تا خدای ناکرده به بیراهه و خطراتی که می تواند متوجه آنها گردد نروند.

امام جمعه شهرستان رفسنجان ضمن اشاره به روز سلامت و بهداشت جهانی،  تأمین سلامت افراد جامعه را دارای اهمیت و  از اقدامات انجام شده در بخش کودکان و اطفال  اظهار رضایت کرده و اعلام نمودند که در رابطه با بزرگسالان کاری صورت نمی گیرد. همچنین ایشان با ابراز گلایه از وضعیت بهداشت و درمان در شهرستان رفسنجان گفتند، گمان می کنیم بیماران در رفسنجان مورد توجه خاص قرار نمی گیرند و بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی محل آزمایشی برای برخی افراد شده است و در ادامه عنوان نمودند که اعتراضاتی مبنی بر توجه نکردن و عدم مراقبت و پرستاری از بیماران وجود دارد.

ایشان با اشاره به اینکه مردم خواستار جایگاه تخصصی و درمان خوب و ارزشمند هستند تصریح نمودند که در حال حاضر شهرستان هایی مانند زرند، سیرجان و کرمان بیمارستان تأمین اجتماعی دارند در حال که در گذشته حتی اجازه ساخت بیمارستان خصوصی در رفسنجان داده نشده است امام جمعه از نبود بیمارستان تخصصی تأمین اجتماعی گلایه و گفتتند در حالی که یش از ۵۰ درصد مردم رفسنجان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند حتی یک درمانگاه مناسب وجود ندارد. حجت الاسلام رمضانی پور امام جمعه رفسنجان در ادامه گفتند که از ابتدای سال تاکنون مکررا گفته ایم تا ریاست دانشگاه علوم پزشکی نسبت به مسئولیت پذیری پزشکان و پرستاران توجه لازم را مبذول دارند و اگر به وضعیت بیمارستان رفسنجان توجه نشود نمی توانیم ساکت بمانیم.

حجت الاسلام رمضانی پور امام جمعه ضمن گرامیداشت سالروز قطع رابطه سیاسی ایران با آمریکا با اشاره به اینکه هنوز تا این لحظه از سوی امام، رهبر و دولتمردان دستی به سوی آمریکا  برای  رابطه با آمریکا دراز نشده است که آمریکا بخواهد با ما رابطه برقرار کند و این در حالیست که آن ها نیازمند ما بوده و بارها  در این خصوص اقدام کرده و بحث مذاکره هسته ای منوط به برقراری رابطه سیاسی با آمریکا نیست همانطور که امام خمینی (ره) مکرر فرمودند آمریکا همان گرگی است که گاهی لباس میش به تن می کند و گاهی دستکش نرمی به دستانش می پوشد. همچنین ایشان دستیابی به توان غنی سازی اورانیوم در سال ۸۶ را افتخار بزرگ ملی عنوان و افزودند، این روزها شاهد مذاکرات پیاپی بودیم که پس از ۹ روز متوالی تنها به یک بیانیه مبدل شد و در اینکه آیا کار تیم مذاکره کننده به نفع ملت بزرگ ایران بوده و یا سودی برای ملت داشته یا خیر نمی خواهیم قضاوتی کنیم.

رمضانی پور از روشن نبودن برخی مسائل در مذاکرات سخن گفتند و تصریح کردند که ما رهبری بیدار، هوشمند و با مدیریت اجتماعی در حد اعلی داریم و یقیناً رهبر حکیم و فرزانه اجازه نمی دهد حقوق ملت بزرگ ایران بر باد رود و تضییع شود.

امام جمعه شهرستان رفسنجان گفتند انشاالله صدای مردم به گوش سران عرب و آل سعود برسد که از سرنوشت صدام ملعون و محمد رضا پهلوی ملعون عبرت بگیرند که به کجا رسیدند در ادامه با اشاره به تجاوز عربستان و آل سعود به یمن آرزو کردند ویتنام دیگری برای آل سعود در یمن رقم بخورد و زمینه نابودی آل سعود فراهم شود. ایشان همچنین با اشاره به اتمام ثبت نام حوزه های علمیه برادران در روزهای آتی فرمودند، کشور ما به طلبه و روحانی کار آمد، توانمند و مبلغ خوب نیاز دارد و باید از ظرفیت های بالایی که در رفسنجان وجود دارد در این حوزه استفاده شود.

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
  • معتادان آمار هم ندارند

    معتادان آمار هم ندارند در هفته سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر ، سخنگوی ستاد اعلام کرد که…
  • جامعه در ورطه خیانت

    جامعه در ورطه خیانت جامعه در ورطه خیانت/لازمه نگرش متفاوت بر تغییر سبک زندگی این روز‌ها یک…
  • ۱۰ خاصیت آبغوره در طب سنتی

    ۱۰ خاصیت آبغوره در طب سنتی اکنون فصل غوره و آبگیری آن است. ما نیز تصمیم گرفتیم در این بخش …
مطالب بیشتر از این نویسنده هوشنگ نیوز
بارگذاری بیشتر در اخبار رفسنجان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

معتادان آمار هم ندارند

معتادان آمار هم ندارند در هفته سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر ، سخنگوی ستاد اعلام کرد که…