خانه سخن سردبیر …آيا واقعاً حسين(ع) توبه حر را می پذيرد…

…آيا واقعاً حسين(ع) توبه حر را می پذيرد…

0 ثانیه خوانده شده
0
0
1,740

IMG_20151012_115317

…آيا واقعاً حسين(ع) توبه حر را می پذيرد…

دیروز مزار شهدا با محمد خیلی جدل اصلا بحث کردم! انگار از کار زیاد خسته شده ام، گفتم: سرم را می اندازم پايين زندگی می كنم، به هيچ چيز و هيچ كس فكر نمی كنم، می شوم بی طرف؟! كار به كار كسی ندارم…

محمد با وضوی خیس و چهره معصومش گفت: من و تو خیلی زيارت عاشورا را خوانده ايم…دو دسته جمله و نکته و صراط دارد، يا سلام است يا لعن؛ زیارت جامعه هم دو دسته راه و نشان دارد، مورد سلام اهل بيت(ع) و مورد لعنشان. عاقبت هم دو دسته می شویم، بهشتی و جهنمی، وسط ندارد.

بی محابا و از روی خستگی و نه از روی بغض و عناد با لحنی تند، گفتم حتي بي طرف ها…!!!؟؟؟ محمد با همان لبخند نمکین دنیایی و با اطمینان قلبی گفت: در زيارت عاشورا جوابت هست…و شايعت و بايعت و تابعت علي قتله…او گفت امام صادق آن بي طرف ها را هم لعن كرده…و حتما قبول داری که البته زياد هم بی طرف نبودند هر كه در لشكر حسين(ع) نباشد در محفل شراب باشد يا محراب نماز تفاوتی ندارد…يزيدی است.

تازه هم کلامی با محمد در پس فراقش از هبوط به قرارگاه زمین و صعودش به عندربهم یرزقون به وجدم آورده بود که با سماجت گفتم: زمان عوض شده…موقعيت فرق كرده، غبار فتنه بین حق و باطل دیواری به بلندای شک ساخته و مانع شناخت درست از نادرست گردیده و محمد با دستان پر از نورش ابروان خیسش را دست کشید و گفت: زيارت عاشورا جوابت را داده است: و آخر تابع له علی ذلك، تا آخر الزمان هر كسی مثل اين ها باشد لعن شده…قرار نيست كه فاميليش يزيد باشد…

محمد با همان صدای محزون و دل نشینش گفت: كل يوم عاشورا در هر زمان حسينی را به قتلگاه مي برد…كاروان حركت كرده و هر انسانی به كربلای خودش می رود…بايد تكليفش را با خودش روشن كند، حسينی است يا يزيدی…گفتم يعنی چه…!!!؟؟؟

محمد با تعصب گفت: مردم و جماعت را نگاه كن، اگر صف حسين(ع) را پيدا نكردی به مرگ جاهليت مرد ه ای! كافر مرده ای! برو خودت را در نمازت، امر به معروف، حساسيت به مال حرام، تربيت اولاد حسينی، حجاب زنان خانواده و…پیروی از ولایت نگاه کن.

تازه متوجه شدم محمد چه رازی را برایم از سویدای وجودش برایم بر ملا کرده است، آيا هنوز حسين(ع) توبه حر را می پذيرد…!!!؟؟؟ شايد هر سال، محرم برایمان نامه می نويسد اما…اما ما كوریم…حال و هوای من اين گونه است…آيا واقعاً حسين(ع) توبه حر را می پذيرد…!!!؟؟؟ کمی آب بر روی سنگ مزار محمد ریختم تا آتش درون خودم را خاموش نمایم.

هوشنگ حمزه نژاد

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • معتادان آمار هم ندارند

  معتادان آمار هم ندارند در هفته سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر ، سخنگوی ستاد اعلام کرد که…
 • جامعه در ورطه خیانت

  جامعه در ورطه خیانت جامعه در ورطه خیانت/لازمه نگرش متفاوت بر تغییر سبک زندگی این روز‌ها یک…
 • ۱۰ خاصیت آبغوره در طب سنتی

  ۱۰ خاصیت آبغوره در طب سنتی اکنون فصل غوره و آبگیری آن است. ما نیز تصمیم گرفتیم در این بخش …
مطالب بیشتر از این نویسنده هوشنگ نیوز
 • زنده باد ایران بزرگ

      زنده باد ایران بزرگ دیشب (شب گذشته) مادرم فلک ناز پس از مدتها سفر به باغ بهش…
 • چرا طلاق

  چرا طلاق نگاهی کوتاه به آمار ثبت طلاق و ازدواج، مراجعه برای طلاق به محاکم و به سرانجام نرس…
 • آخر جاده

  آخر جاده حکایت و مواضع این روزهای بعضی اشخاص را نسبت به ولایت مطلقه فقیه و انتخابات پیش رو…
بارگذاری بیشتر در سخن سردبیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

معتادان آمار هم ندارند

معتادان آمار هم ندارند در هفته سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر ، سخنگوی ستاد اعلام کرد که…