آخر جاده

0 ثانیه خوانده شده
0
0
1,873

IMG_20151012_115317

آخر جاده

حکایت و مواضع این روزهای بعضی اشخاص را نسبت به ولایت مطلقه فقیه و انتخابات پیش رو ناباورانه مطالعه می کنم غیرقابل باور است؟! اولین آن مربوط می شود به اینکه تعداد زیادی از این اشخاص خود از موثرین در نهضت امام خمینی بوده اند، بعید به نظر می رسید که روزی با چنین افکاری اقدام به شلیک بر پیکره اسلام، انقلاب و ایران ام القرای جهان اسلام تنگه احد تشیع علوی و مردمان ظلم زده اش بنمایند.
اما این اتفاق رخ داده و امت اسلام نام بسیاری از آنها را شاید تا مدتها از خاطره تلخی که امروز ایجاد می کنند فراموش نخواهد کرد. قبل از اینکه از هرکس گلایه ای کنیم بهتر است که خودمان اگر ولایت مداری و صبوریمان اجازه هیچ عکس العملی را به ما نمی دهد حداقل کوتاه و مختصر به آنها بگوییم، ما هم معتقدیم نباید سرمان را زیر برف کنیم و از برخی واقعیت ها فرار کنیم.
اما انتظار این است که یادآور شویم حال شما که به این زیبایی از حاشیه ها و آثار انتخاباتی که هنوز برگزار نشده می گوئید و می نویسید، آیا لحظه ای به این فکر کرده اید چطور می شود با بودن یک دیوار مردمی ولایت مدار ده ها میلیونی دسترسی به دولتی ضد ولایت پیدا کرد.
آیا این امر چنین ساده بنظر می رسد؟ یا برخی ساحرند و از مردم عبور می کنند؟ بگذریم هر چه فکر کردم که این متن و این غمنامه کوتاه را خطاب به چه اشخاصی بنویسم عقلم به جایی قد نمی دهد، فقط بر این باورم آنها که معضلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مردم را با جان و دلشان و با دریافت حقوق و رانت های چند صد میلیونی لمس نکرده اند دیگر جایی برای گلایه باقی نمی گذارند. خدا می داند وقتی گلایه هایمان درخصوص خیل عظیم مشکلات جامعه اسلامی ره به جایی نمی برد گفتن از این مطلب و درد دل با ایشان چه سود؟ البته به وجدان ایشان امید داریم.
حواسمان هست و البته کمی تامل می کنیم و از خدا می خواهیم که بصیرتی عنایت فرماید وقتی پای صحبت های مختلف و عامه پسند این روزهای اشخاص می نشنیم کورکورانه عهدی نبندیم و برای یکبار هم که شده از آنها سوال کنیم برنامه ات برای ایران امروز چیست؟.
شاید آنها برای لحظه ای به این فکر کنند که باید برنامه ای در امتداد راه شهدا، امام شهدا و امام سید علی خامنه ای داشته باشند و نه حمایت…فکر کردم به آنها بگویم که چه شد نتیجه و حاصل آنهمه ارتباط و مذاکره؟ حاصل این که ما از تمامی مولفه های توسعه دورتر شده و بدنبال حل این معضل در سطح بین المللی رفته ایم؟.
البته به شما حق می دهیم شاید لازم بود که به دنیا و اردوگاه نظام سلطه نشان دهید که اهل گفتگو و مراوده هستید و می خواستید مردم دنیا این را احساس کنند، حال که حداقل نتیجه این گفتگوها بر ملا کردن خبث ذات شیطان بزرگ و شیطنت های آنها شده، بیائیم با مردم دست در دست هم با ولایت بیعت مجدد کرده تا حداقل در خلوت ها آرام بگیریم و باور کنیم که اینها همه آخر جاده انقلاب اسلامی نیست.
هوشنگ حمزه نژاد
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • معتادان آمار هم ندارند

  معتادان آمار هم ندارند در هفته سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر ، سخنگوی ستاد اعلام کرد که…
 • جامعه در ورطه خیانت

  جامعه در ورطه خیانت جامعه در ورطه خیانت/لازمه نگرش متفاوت بر تغییر سبک زندگی این روز‌ها یک…
 • ۱۰ خاصیت آبغوره در طب سنتی

  ۱۰ خاصیت آبغوره در طب سنتی اکنون فصل غوره و آبگیری آن است. ما نیز تصمیم گرفتیم در این بخش …
مطالب بیشتر از این نویسنده هوشنگ نیوز
 • زنده باد ایران بزرگ

      زنده باد ایران بزرگ دیشب (شب گذشته) مادرم فلک ناز پس از مدتها سفر به باغ بهش…
 • چرا طلاق

  چرا طلاق نگاهی کوتاه به آمار ثبت طلاق و ازدواج، مراجعه برای طلاق به محاکم و به سرانجام نرس…
 • عقبه تئوریک

  عقبه تئوریک عقبه تئوریک تکفیرهای داعش بر گرفته از تفکر شیطان در مقابل دین و رحمانیت اسلام …
بارگذاری بیشتر در سخن سردبیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

معتادان آمار هم ندارند

معتادان آمار هم ندارند در هفته سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر ، سخنگوی ستاد اعلام کرد که…