خانه بین الملل اعتراف مقامات آمریکایی به عدم دخالت ایران در یمن

اعتراف مقامات آمریکایی به عدم دخالت ایران در یمن

0 ثانیه خوانده شده
1
0
467

352824_684اعتراف مقامات آمریکایی به عدم دخالت ایران در یمن

فارين افرز: ايران مقصر بحران يمن نيست
اعتراف مقامات آمریکایی به عدم دخالت ایران در یمن
سخنگوی کاخ سفید: ارزیابی ما این است که ایران «حوثی‌ها» را فرماندهی نمی‌کند. سخنگوی پنتاگون گزارش پیشین یک رسانه آمریکایی درباره اعزام ناوهای هواپیمابر آمریکایی برای جلوگیری از ارسال سلاح از ایران به یمن را تکذیب کرد.
گروه بین الملل – تعدادی از مقامات آمریکایی، در سخنان و اظهار نظرهای رسمی و مقالات خود به کدهای رسانه ای اشاره دارند که ثابت می کند ایران در یمن دخالتی نداشته و کاملا دخالت ایران در یمن رد می کند. این در حالیست که عربستان و برخی مقامات غربی بارها ادعا کرده اند که ایران در یمن دخالت دارد و حمایت های مختلفی را از گروه های درگیر در یمن داشته است!

اعتراف مقامات آمریکایی به عدم دخالت ایران در یمن

به گزارش بولتن نیوز، این مجموعه اظهار نظرهای رسمی در مقابل اظهارات و رسانه های سعودی نشانه بی اعتبار بودن رسانه های وابسته به ارتجاع عرب است که پشتیبانی کننده اقدامات غیرقانونی نظامی سعودی در یمن بوده اند و بارها از حرکت های گروه های تروریستی در یمن و عراق و سوریه دفاع کرده اند.

پایگاه آمریکایی «فارین افرز» در مطلبی درباره یمن، ضمن رد ادعای دخالت ایران در این کشور، حمله عربستان سعودی به یمنی‌ها را «اشتباه بزرگ استراتژیک» توصیف کرد. در این یادداشت آمده است: «اما عربستان سعودی برای توجیه اهداف و مقاصد توسعه‌طلبانه خود، در حال مبالغه درباره قدرت ایران در یمن است. ایران علت و دلیل جنگ داخلی یمن نیست و حوثی‌ها هم نیروهای نیابتی ایران نیستند. آشوب و هرج و مرج یمن را کنترل می‌کند و نه ایران».

در تاریخ ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ نیز سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفته ارزیابی واشنگتن این است که ایران «حوثی‌ها» (جنبش انصارالله) در یمن را کنترل و فرماندهی نمی‌کند.
همچنین در تاریخ ۳۱فروردين ۱۳۹۴، سخنگوی پنتاگون گزارش پیشین یک رسانه آمریکایی درباره اعزام ناوهای هواپیمابر آمریکایی برای جلوگیری از ارسال سلاح از ایران به یمن را تکذیب کرد.
این نکات اثبات کننده این حقیقت است که نیروهای آمریکایی به عدم حضور و دخالت ایران در یمن آگاهی داشته اند.

سخنگوی پنتاگون گزارش پیشین یک رسانه آمریکایی درباره اعزام ناوهای هواپیمابر آمریکایی برای جلوگیری از ارسال سلاح از ایران به یمن را تکذیب کرد.

مقام پنتاگون گزارش یک رسانه آمریکایی درباره اعزام ناوهای هواپیمابر آمریکایی برای جلوگیری از ارسال سلاح‌های از سوی ایران به یمن را تکذیب کرد.

به گزارش رویترز، «استیو وارن»، سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه گفت نیروی دریایی آمریکا به منظور انجام عملیات امنیت دریایی اقدام به اعزام یک فروند ناو هواپیمابر و یک کشتی جنگی مجهز به موشک‌های هدایت شونده به آبهای نزدیک یمن کرده است. وی به رغم این هر گونه مأموریت به این کشتی‌ها برای جلوگیری از ادعاهای مربوط به ارسال سلاح‌ از ایران به یمن را تکذیب کرد.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» ساعاتی پیشتر از قول مقامات نیروی دریایی آمریکا مدعی شده بود این دو ناو آمریکایی با هدف ممانعت از ارسال سلاح‌ از ایران به اعضای جنبش انصارالله به یمن اعزام شده‌اند.

این ادعا در حالی مطرح شد که مقام‌های دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و اروپا چند روز پیش به شرط عدم افشای نام حمایت تسلیحاتی ایران از اعضای انصارالله را تکذیب کرده‌ بودند.

آسوشتیدپرس که معمولاً به خبرسازی درباره ایران شهرت دارد با تکرار ادعاهای حمایت تسلیحاتی ایران از اعضای جنبش انصارالله در یمن نوشته اکنون ۹ فروند کشتی آمریکایی شامل ناوچه‌ها و ناوشکن در منطقه مستقر هستند. به ادعای این رسانه، ناوهای آمریکایی تیم‌هایی برای تحقیق و تجسس از سایر کشتی‌ها دارند.

سخنگوی پنتاگون گفت نیروی دریایی آمریکا روز یکشنبه ناو هواپیمابر «تئودور روزولت» و ناوچه اسکورت‌کننده آن، «یو‌اس‌اس نورماندی» را به دریای عرب فرستاده است.

ناوهای تازه اعزام‌شده آمریکایی به ۷ ناو پیشتر اعزام‌شده در آبهای نزدیک یمن خواهند پیوست. سخنگوی پنتاگون گفت حضور کشتی‌های آمریکایی در نزدیکی یمن گزینه‌های لازم را پیش روی سیاست‌گذاران این کشور برای اقدام در صورت وخیم‌تر شدن اوضاع قرار می‌دهد.

غیر از دو ناو اعزام شده در حال حاضر دو نا شکن، دو کشتی مین‌روب و سه کشتی آبی ـ خاکی متعلق به نیروی دریایی آمریکا در منطقه حضور دارند.

این مقام پنتاگون علاوه بر این گفت: «شواهد تازه‌ای مبنی بر انتقال سلاخ از ایرانی به حوثی‌های یمن وجود ندارد، اگرچه ایران قبلاً این اقدام را انجام داده است.»

سخنگوی کاخ سفید: ارزیابی ما این است که ایران «حوثی‌ها» را فرماندهی نمی‌کند

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفته ارزیابی واشنگتن این است که ایران «حوثی‌ها» (جنبش انصارالله) در یمن را کنترل و فرماندهی نمی‌کند.

«برنادت میهان»، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا روز دوشنبه در مصاحبه‌ای با یک روزنامه آمریکایی ادعاهای مقامات عربستان و ادعاهای پیشین مقامات غربی مبنی بر حمایت ایران از اعضای جنبش انصارالله با اهداف توسعه‌طلبانه را رد کرده است.

برخی مقامات غربی و سران کشورهای عربی در روزهای گذشته به قدرت رسیدن جنبش انصارالله در یمن را نمونه‌ای از آنچه به آن «توسعه‌طلبی ایران در خاورمیانه» می‌گویند خوانده‌اند.

برنادت میهان در مصاحبه با روزنامه هافینگتون‌پست گفت: «ارزیابی ما کماکان این است که ایران فرماندهی و کنترل حوثی‌ها در یمن را در اختیار ندارد.»

این روزنامه آمریکایی علاوه بر این به نقل اظهاراتی از مقامات اطلاعاتی آمریکا پرداخته که ادعاهای کشورهای عرب به رهبری عربستان درباره ایران را رد می‌کنند.

به نوشته این روزنامه، مقام‌های اطلاعاتی آمریکا از چندین ماه پیش هشدار داده‌اند که تحولات یمن بر خلاف ادعاها، یک جنگ داخلی و نه میدان جنگ نیابتی ایران با کشورهای عربی است. این مقامات همچنین روایت‌های عربستان سعودی مبنی بر اینکه «حوثی‌ها» (عبارت غربی‌ها برای اشاره به اعضای جنبش انصارالله) نمایندگان نیابی ایران هستند را رد می‌کنند.

یک مقام اطلاعاتی به هافینگتون‌پست می‌گوید: «اشتباه است که فکر کنیم حوثی‌ها، نیروهای نیابی ایران هستند.»

کشورهای عربی از بامداد ۶ فروردین ماه سال جاری تحت رهبری عربستان سعودی تجاوز هوایی به یمن را آغاز کرده‌اند. واشنگتن حمایت خود را از این تجاوز اعلام کرده است

اعتراف مقامات آمریکایی به عدم دخالت ایران در یمن

352823_884

فارين افرز: ايران مقصر بحران يمن نيست

يک پايگاه آمريکايی در يادداشتی درباره بحران يمن حملات نظامی عربستان سعودی به اين کشور همسايه را «اشتباه بزرگ استراتژيک» خواند. یک پایگاه آمریکایی در مطلبی درباره یمن، ضمن رد ادعای دخالت ایران در این کشور، حمله عربستان سعودی به یمنیها را «اشتباه بزرگ استراتژیک» توصيف کرد.
در یادداشت «فارین افرز» با عنوان «بازی ایران در یمن؛ چرا تهران مقصر جنگ داخلی یمن نيست» آمده است:
«در چهار سال گذشته عربستان سعودی از ارتش خود برای دخالت در هر دو کشور بحرین و یمن استفاده کرده است. منطق هر دو مورد این بوده است: حفاظت از کشورهای عربی در مقابل “خرابکاری فارسی”(اقدامات خرابکارانه ایران). ریاض در بحثهای سياست خارجی خود، ایران را به عنوان قدرت هژمونيک نشان میدهد که حمایت او از حوثیهای شيعه سبب جنگ داخلی در یمن شده است».
در این یادداشت آمده است: «اما عربستان سعودی برای توجيه اهداف و مقاصد توسعهطلبانه خود، در حال مبالغه درباره قدرت ایران در یمن است. ایران علت و دليل جنگ داخلی یمن نيست و حوثیها هم نيروهای نيابتی ایران نيستند. آشوب و هرج و مرج یمن را کنترل میکند و نه ایران».

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
 • معتادان آمار هم ندارند

  معتادان آمار هم ندارند در هفته سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر ، سخنگوی ستاد اعلام کرد که…
 • جامعه در ورطه خیانت

  جامعه در ورطه خیانت جامعه در ورطه خیانت/لازمه نگرش متفاوت بر تغییر سبک زندگی این روز‌ها یک…
 • ۱۰ خاصیت آبغوره در طب سنتی

  ۱۰ خاصیت آبغوره در طب سنتی اکنون فصل غوره و آبگیری آن است. ما نیز تصمیم گرفتیم در این بخش …
مطالب بیشتر از این نویسنده هوشنگ نیوز
بارگذاری بیشتر در بین الملل

یک دیدگاه

 1. سعید سعیدی کیا

  خرداد ۲۸, ۱۳۹۴ در ۶:۲۷ ب.ظ

  (( بسم الله القاسم المعادین الی یوم القیامه ))

  سلام

  عزیزان بزگوار آگاه باشید چرا آمریکا به لبنان سوریه و عراق و فلسطین و
  یمن حمله کرده بود ؟ دو دقیقه با خودتون فکر کنید . آمریکا میخاست این
  کشور ها رو بگیره چون میدونید دیگه ایران با این کشور ها هم مرزه . اگر
  خدای ناکرده یکی از این کشور ها به خطر بیفته ایران هم به خطر می افته .
  بعد چند نفر از اون ور بلند میشن میگن (( نه غزه نه لبنان جانم
  فدای ایران )) . بر ما واجب دینیه که اگر بدونیم همسایه مون گرسنه
  است بهش کمک کنیم . اینا همه نقشه های دشمنه که میخان ایران در هیچ
  کشوری نیرو نفرسته و اونا راحت اونجا رو تصرف کنن . برای همین این یارو
  بلا نسبت چلغوز گوسفند میگه ایران در امور یمن دخالت میکنه .

  با صلواتی بر محمد و آل محمد ایشالله با وجود سردار سلیمانی و رهبر
  عزیزمون ( دامت توفیقاته ) ایشالله یمن تا چند روز آینده آزاد میشه .
  همون طور که مردم عراق ریختن خیابون ها و گفتن سردار سلیمانی هوای ما رو
  داره کافیه ما هم میگیم حضرت آقا و سردار سلیمانی هوامون رو دارن بس و
  کافیه !!!

  خواهشم هم اینه که لطفا دیگه نگید آل سعود و بگید (( آل سقوط ))

  پاسدار بسیجی سعید سعیدی کیا ۹۳۸۳۴۱۰۲۷۳
  وبلاگ بنده حقیر saeedsaeedikia1374.mihanblog.com

  پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

معتادان آمار هم ندارند

معتادان آمار هم ندارند در هفته سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر ، سخنگوی ستاد اعلام کرد که…